onvif-Q
دوربین مداربسته آنویف کیو (Onvif Q) با قابلیت شناسایی و نصب سریع دوربین های تحت شبکه

دوربین مداربسته آنویف کیو (Onvif Q) با قابلیت شناسایی و نصب سریع دوربین های تحت شبکه

برای اطلاع از طرز کار دوربین مداربسته آنویف ابتدا لازم است تا با اطلاعات نرم افزاری آن بیشتر آشنا شوید.  کیو آنویف، نرم‌افزار جهانی دوربین های آیپی و سیستم‌های نظارتی تحت شبکه، پروفایل Q را با قابلیت شناسایی سریع انواع دوربین‌های تحت شبکه و دستگاه‌های NVR به بازار عرضه کرد. به این ترتیب پروسه نصب و راه‌‌اندازی دوربین‌ها و ذخیره‌سازهای تحت‌شبکه از برندهای مختلف، بیش از پیش ساده و سریع خواهد شد. دیجی همکار در این مطلب  دوربین مداربسته آنویف کیو را تحت بررسی قرار داده است.

 

آنویف کیو (Onvif Q)

نصب و اتصال دوربین‌ها و ذخیره‌سازهای تحت‌شبکه هنگامی که پای چند برند مختلف در میان باشد، کار زمان‌بر و در برخی اوقات پردردسری است، خصوصا اگر با برندهای معتبری روبرو نباشید. دوربین مداربسته آنویف کیو (Onvif Q) با قابلیت شناسایی و نصب سریع دوربین های تحت شبکه انتخاب هوشمندانه تری در این مورد است.

با اینکه آنویف برای ساخت دوربین مداربسته آنویف کیو ، سعی کرده بود تا با عرضه پروفایل‌های مختلف مانند پروفایل S مخصوص دوربین‌ها و پروفایل G مخصوص ان‌وی‌آرها، کار را برای کاربران ساده کند، کماکان ضعف‌ها و کاستی‌هایی احساس می‌شود. مهمترین این کاستی‌ها هم چیزی نیست جز زمان‌بر بودن شناسایی و اتصال دوربین‌ها و ذخیره‌سازها به یکدیگر.

حال پروفایل کیو، آمده تا به معنای واقعی، دوربین‌ها و ذخیره‌سازها با برندهای مختلف را بصورت پلاگ اند پلی به یکدیگر متصل نماید.

و

onvif Q
onvif Q

از جمله ویژگی‌های این پروفایل، قابلیتی بانام Transport Layer Security یا TLS می‌باشد که امکان هک، دستکاری و جاسوسی را به حداقل می‌رساند. به این ترتیب یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پلتفرم‌های قبلی، که ضعف امنیتی بود، برطرف شده است.

پروفایل ONVIF Q هم اکنون در دسترس کاربران قرار دارد و علاقه مندان می توانند از آن استفاده کنند.

 

(دیجی همکار بزرگترین و معتبرترین فروشگاه دوربین مداربسته در ایران). لطفا با ثبت نظرات خود، ما را در جهت ارتقای کیفیت کالاها، خدمات و مقالات یاری فرمایید.