راهنمای خرید هارد اکسترنال

نگهداری از اطلاعات مهم برای همه کاربران رایانه ای اهمیت زیادی دارد. بدترین اتفاق خرابی هارد دیسک و از بین رفتن اطلاعات است. جلوگیری از این اتفاق شاید ممکن نباشد ولی همیشه یک راه ساده برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات وجود دارد. از طرفی پر شدن فضای هارد دیسک هم برای عاشقان دانلود فیلم های حجیم و بازی های رایانه ای یک معضل جدی است. حافظه داخلی لپ تاپ، رایانه و حتی گوشی های موبایل حجم محدودی دارد و دیر یا زود ناچارید این اطلاعات را در جایی دیگر ذخیره کنید. با خرید هارد اکسترنال مناسب می توانید اطلاعات مهم و فایل های حجیم دانلودی را در جایی امن نگهداری کنید و نگران پر شدن حافظه رایانه و یا خرابی هارد دیسک نباشید.

نکات خرید هارد اکسترنال

به طور کلی انواع هارد اکسترنال در دو دسته قابل حمل و غیر قابل حمل تقسیم بندی می شوند. هارد اکسترنال غیر قابل حمل برای روی میز طراحی شده و در شرکت های بزرگ به کار گرفته می شود. اما اغلب کاربران خرید هارد اکسترنال پرتابل را ترجیح می دهند. این هارد ها در ظرفیت، اندازه، سرعت و قیمت متفاوتی در بازار موجود هستند که هر کدام کارایی متفاوتی دارند. اگر قصد خرید هارد اکسترنال را دارید این مطلب از دیجی همکار برای شما نوشته شده است.

هارد-اکسترنال-ای-دیتا-مدل-HD725-ظرفیت-1-ترابایت

حجم هارد اکسترنال

انواع هارد اکسترنال قابلیت ذخیره سازی زیادی دارند. به هنگام خرید هارد اکسترنال به نیاز خود توجه کنید چقدر فضا برای آرشیوتان نیاز دارید؟ هارد ۵۰۰ گیگابایتی یا هارد چندین ترابایتی هر کدام فضای مشخصی دارند اگر اهل دانلود فیلم های سینمایی هستید به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید. فایل های ویدیویی بیشترین حجم را اشغال می کنند.

سرعت هارد دیسک

مهم ترین نکته در خرید هارد اکسترنال سرعت آن است. نرخ انتقال داده ها از روی هارد دیسک های جدیدتر به مراتب بیشتر از برندهای قدیمی تر است. سرعت ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه یک حد متوسط برای هارد اکسترنال است با توجه به کاربرد و درجه اهمیت سرعت مناسب را انتخاب کنید. اگر از کاربران دائمی هارد دیسک هستید و روزانه بارها به ذخیره آرشیو مراجعه می کنید، نیاز به هارد اکسترنال با سرعت بالاتر دارید.

هارد-اکسترنال-وسترن-دیجیتال-مدل-My-Passport-ظرفیت-1-ترابایت

قیمت هارد دیسک اکسترنال

بدون تردید بحث بودجه برای بسیاری از کاربران اهیمت زیادی دارد. اغلب خریداران به دنبال خرید هارد اکسترنال با اندازه کوچکتر هستند. دقت داشته باشید که هاردهای کوچکتر برای حمل مناسب ترند ولی همیشه قیمت بالاتری دارند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت هارد اکسترنال عبارتند از: نام برند، ظرفیت، سرعت انتقال، ضد ضربه بودن، ضد آب بودن، ضد شوک بودن و بی سیم بودن، مدل و البته فروشگاهی که از آن خرید می کنید. هنگام خرید اینترنتی هارد اکسترنال مشخصات کالا و گارانتی را کاملا بررسی کنید. اطلاعات جانبی محصول همیشه راهنمای خوبی برای انتخاب شماست. شما می توانید برای مقایسه، انتخاب یا  خرید انواع هارد اکسترنال از اینجا اقدام نمایید.